Dwóch naukowców z UW na Liście Stu 2017 Pulsu Medycyny

2018-02-12

Dwóch naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego znalazło się na prestiżowej Liście Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i ochronie zdrowia, publikowanej przez Puls Medycyny.

Pozycja 50.

Jacek Jemielity

dr hab. n. chem., prof. UW, kierownik Zespołu w Laboratorium Chemii Bioorganicznej w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego; jego zespół opracował metodę pozwalającą zwiększyć trwałość i produktywność mRNA, co może doprowadzić do przełomu w opracowaniu szczepionek przeciwnowotworowych.

Więcej o komercjalizacji wynalazku zespołu (wersja angielska).

Zobacz wykład na temat mRNA.

Pozycja 59.

Krystian Jażdżewski

prof. dr hab. n. med., endokrynolog, kierownik Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego i Zakładu Medycyny Genomowej WUM, autor programu badań przesiewowych „Badamy geny”.

Zobacz film o programie „Badamy Geny”.

Pełna Lista Pulsu Medycyny.