• To event minęło.

2 spotkanie Klubu Innowacji UW

Luty 8 @ 18:00 - 23:00

Drugie spotkanie dla zarejestrowanych członków Klubu Innowacji UW odbędzie się 8 lutego 2018 r. od godz. 18:00 (networking od 19.00).

Z przyjemnością informujemy, że na najbliższym spotkaniu będziemy mieli okazję aby zapoznać się i porozmawiać, w szczególności o dwóch projektach:

„Domowe laboratorium – podręczne urządzenie do oznaczania białka w moczu” – dr hab. Maciej Mazur, prof. UW – Wydział Chemii UW; dr Elżbieta Kuźma-Mroczkowska, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Urządzenie pozwalające w prosty sposób określać stężenie białka w moczu. Do przeprowadzenia analizy nie ma konieczności wykorzystywania odczynników chemicznych, co odróżnia tę metodę od innych stosowanych dotychczas. Urządzenie jest przydatne do kontrolowania przebiegu chorób nerek, w tym w szczególności zespołu nerczycowego. Choroba ta objawia się nadmierną utratą białek krwi do moczu w wyniku ich zwiększonego przepuszczania przez kłębuszki nerkowe. Ze względu na nawrotowość i przewlekłość zespołu nerczycowego wymagane jest systematyczne prowadzenie oznaczeń białka w moczu samodzielnie przez pacjenta.

GeoLerning – Przemysław Krawczyk – projekt pre-inkubowany przez UWRC sp. z o.o.

ECEG to otwarta w 2016 roku nowoczesna placówka Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zlokalizowana jest w starym kamieniołomie dewońskich dolomitów, na zboczu góry Rzepka. W takiej scenerii organizujemy zajęcia, opierając się na filozofii ‘learning by doing’, która zyskuje popularność na całym świecie. Interaktywność, innowacyjność, wykorzystanie sprzętu laboratoryjnego i ‘wychodzenie w teren’ – to wszystko sprawia, że nauka staje się ciekawa i pobudzająca do samodzielnego myślenia. W 2018 roku planujemy rozszerzyć ofertę, implementując aplikację mobilną wykorzystującą geolokalizację i w ten sposób uczynić naukę jeszcze bardziej interaktywną.

Na spotkaniu będą również przedstawiciele Wydziałów UW, którzy prowadzą aplikacyjne badania i mamy nadzieję, że będzie to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów w środowisku naukowym.

Data: 8 lutego 2018 r. godz. 18:00

Zaproszenia na spotkanie z prośbą o potwierdzenie obecności otrzymają tylko członkowie Klubu Innowacji UW.

Uczestnictwo w „Klubie Innowacji UW”

Zapraszamy do wstąpienia w poczet członków klubu zarówno przedstawicieli biznesu, administracji publicznej i NGO’sów, jak również pracowników naszej uczelni zainteresowanych komercjalizacją wyników swojej pracy naukowej.

Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne

Więcej na temat „Klubu Innowacji UW”

Data:
Luty 8