• To event minęło.

Hackathon „Smart Charge – Inteligentna elektromobilność”

Luty 15 - Luty 16

W dniach 15–16 lutego 2018 r. ICM UW organizuje w Warszawie drugi hackathon z cyklu Wielkie Wyzwania Programistyczne (WWP): „Smart Charge – Inteligentna elektromobilność”.

Druga edycja hackathonu WWP skupia się na jednym z najbardziej innowacyjnych trendów we współczesnej gospodarce, czyli samochodach elektrycznych. Zadaniem uczestników hackathonu będzie optymalne zaplanowanie sieci punktów ładowania e-pojazdów. Do uruchomiania zadań obliczeniowych wykorzystają superkomputery ICM.

Hackathon odbędzie się w Warszawie. Rozpocznie się rano w czwartek 15 lutego i potrwa do wieczora w piątek 16 lutego 2018 r. Uczestnikom zapewniamy catering oraz miejsce do odpoczynku. Dla zwycięzców przygotowujemy atrakcyjne nagrody.

W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły 2–4-osobowe. Hackathon skierowany jest przede wszystkim do studentów (w tym doktorantów) kierunków informatycznych i stanowi niecodzienną okazję do uruchomienia własnych aplikacji na superkomputerach. Turniej ma charakter otwarty: zespoły mogą składać się z osób niebędących studentami lub mogą być mieszane.

Studenci biorący udział w Hackathonie mogą uzyskać zaświadczenie o zaliczeniu 30 godzin ćwiczeń z przedmiotu programowanie równoległe (3 punkty ECTS).

Honorowy patronat nad „Smart Charge – Inteligentna elektromobilność” objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Energii.

Start:
Luty 15