• To event minęło.

Smogathon – mija termin wysłania zgłoszenia

Sierpień 15

Smogathon to konkurs, w którym specjaliści wybierają najlepsze innowacyjne rozwiązania antysmogowe z całego świata. Finał zawodów odbędzie się 25 i 26 listopada w Krakowie, a dzień później, podczas konferencji Global Clean Air Summit, poznamy jego zwycięzców.

Smogathon

Autorzy najlepszego pomysłu otrzymają 100 tys. dolarów, z czego 75 proc. zostanie przeznaczone na wdrożenie rozwiązania w Krakowie. Jest to jeden z pięciu półfinałów, na który mogą zapisywać się zespoły z całego świata. Pozostałe lokalizacje to:

• Berkeley (USA, 3 października),
  • Londyn (Wlk. Brytania, 5 października),
  • Warszawa (9 października),
  • Bangalore (Indie, 16 października),
  • Hongkong (Chiny, 18 października).

Bezpłatnego zgłoszenia można dokonywać do 15 sierpnia 2017 r. na stronie www.smogathon.com/apply.

Do każdego z półfinałów zakwalifikuje się 10-12 zespołów. Będą one miały do 5 minut na zaprezentowanie swojego rozwiązania, które międzynarodowe jury oceni m.in. pod kątem realności wdrożenia, innowacyjności i wpływu na zniwelowanie zanieczyszczenia powietrza.

W każdym z międzynarodowych półfinałów zostaną wybrane po dwa najlepsze zespoły. Organizatorzy sfinansują ich przyjazd na finał Smogathonu do Krakowa. Ponadto, do finału dostaną się dwa projekty zakwalifikowane bezpośrednio ze zgłoszeń internetowych. Spośród wszystkich finalistów wybrany zostanie jeden zwycięzca.

Do udziału w konkursie może aplikować każdy, kto ma pomysł na technologiczne i innowacyjne rozwiązanie antysmogowe. W tegorocznej edycji przygotowano sześć kategorii:

• oczyszczanie powietrza wewnątrz budynków,
  • oczyszczanie powietrza poza budynkami,
  • zapobieganie wydobywaniu się smogu z kominów,
  • przydomowe generowanie energii i ciepła oraz jej magazynowanie,
  • mapowanie smogu,
  • prognozowanie smogu.

Partnerami Smogathonu są m.in. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, województwo małopolskie i miasto Kraków. Smogathon wspierają londyńskie i warszawskie oddziały Google Campus, a także stowarzyszenie Berkeley Energy and Resources Collaborative działające przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz ceniony indyjski uniwersytet International Institute of Information Technology.

Data:
Sierpień 15