Komercyjne zastosowanie nowych szczepów bakteryjnych do przemysłowej produkcji barwników karoteinodowych

logo_btm-innovationsW 2015 roku Uniwersytet Warszawski stał się członkiem Mazowieckiego Klastra BioTechMed, koordynowanego przez BTM Innovations. W tym samym roku UW podjęło współpracę z BTM Innovations w zakresie komercjalizacji wynalazku opracowanego na Wydziale Biologii, przez zespół badawczy pod kierownictwem prof. dr hab. Dariusza Bartosika.
W ramach współpracy, zespół BTM opracował analizę rynku dla proponowanego produktu, sporządził wycenę wartości niematerialnych i prawnych, a także w ramach klastra sfinansował międzynarodowe zgłoszenie wynalazku dotyczącego nowej metody produkcji karotenoidów. To umożliwiło rozpoczęcie rozmów z inwestorami prywatnymi i funduszami zalążkowymi. Obecnie BTM prowadzi rozmowy z inwestorami, a także wspiera zespół naukowy w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie ze środków publicznych. W II kw. 2016 r. planowane jest założenie spółki spin-off realizującej założenia biznesowe opracowane przez BTM i Twórców przy wsparciu pracowników UOTT UW.