Lato z Bazą Ofert UW na półmetku

2017-08-02

Mija miesiąc od  rozpoczęcia popularyzowania wśród pracowników naukowych naszej uczelni Bazy Ofert Uniwersytetu Warszawskiego w wersji 2.0. Lato z Bazą Ofert UW właśnie dotarło do półmetka. Czas najwyższy na wstępne podsumowanie tego etapu.

W odpowiedzi na nasze maile, w których informowaliśmy o stworzeniu nowej kategorii w Bazie Ofert – Eksperci z UW, do dnia dzisiejszego zgłoszenie swoje przesłało już 118 pracowników naukowych. Z uwagi na okres wakacyjny uważamy, że jest to dobry wynik.

Z jakich jednostek UW napłynęły zgłoszenia?

Bezapelacyjnie największa liczbę zgłoszeń napłynęła z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych (23 zgłoszenia), oraz Wydział Lingwistyki Stosowanej i Wydział Neofilologii. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na zdecydowaną przewagę liczby przesłanych formularzy z wydziałów humanistycznych.

Jakie dyscypliny są najliczniej reprezentowane?

Zastosowaliśmy podział Ekspertów z UW na dyscypliny naukowe wg. NCN, na pewnym stopniu ogólności. Poniżej prezentujemy wykresy rozkładu dla zgłoszeń dla trzech głównych dziedzin nauki.

Nauki Humanistyczne, Społeczne i o Sztuce

Najwięcej zgłoszeń w Naukach Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce przypisanych jest do dziedziny: Prawo, nauki o polityce, polityki publiczne (32,3%).

Nauki Ścisłe i Techniczne

Najwięcej zgłoszeń w Naukach Ścisłych i Technicznych przypisanych jest do dwóch dziedzin: Informatyka i technologie informacyjne oraz Nauki o Ziemi (po 28,6%).

Nauki o Życiu

Najwięcej zgłoszeń w Naukach o Życiu przypisanych jest do dziedziny: Podstawy wiedzy o życiu na poziomie środowiskowym (35,7%).

Jestem z UW i nie ma mojej oferty w Bazie Ofert UW

Aby dodać ofertę swoją lub swojej jednostki należy wypełnić jeden z formularzy Google, które zostały utworzone w domenie Uniwersytetu Warszawskiego.

Baza Ekspertów UW

Pytania na jakie wymagana jest odpowiedź:

• Dane Kontaktowe
  • Dyscyplina naukowa (wg. NCN)
  • Obszary działalności naukowej

Pytania dodatkowe:

(nie obowiązkowe)

• Słowa kluczowe
  • Języki obce
  • Publikacje
  • Monografie
  • Referencje

Wypełnij teraz formularz dla Eksperta z UW

Badania, bazy danych, usługi, laboratoria…

Pytania na jakie wymagana jest odpowiedź:

• Dane Kontaktowe
  • Tytuł oferty (max 100 znaków ze spacjami)
  • Krótki opis (max 500 znaków ze spacjami)
  • Kategorie oferty (badania polowe, bazy danych, usługi laboratoryjne itp.)
  • Dyscyplina naukowa (wg. NCN)

Pytania dodatkowe:

(nie obowiązkowe)

• Słowa kluczowe
  • Pełny opis oferty (max 4000 znaków ze spacjami)
  • Sektory gospodarki (w przypadku oferty komercjalizacji wiedzy i technologii)

Wypełnij teraz formularz dodania/zmiany oferty jednostki UW